تور ازبکستان

ازبکستان

  ازبکستان یکی دیگر از کشورهای آسیای میانه می باشد که از نظر وسعت و با مساحت ۴۴۷٬۴۰۰ کلیومتر مربع به عنوان پنجاه و ششمین کشور جهان محسوب می گردد. زبان رسمی این کشور زبان ازبکی است و با کشورهای افغانستان، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان هم مرز می باشد و پایتخت این کشور، تاشکند می باشد
جغرافیا

ازبکستان با ۲۶،۸۵۱،۰۰۰ نفر جمعیت به عنوان چهل و دومین کشور پرجمعیت جهان محسوب می گردد و همانطور که قبلا نیز اشاره شد با ۴۴۷،۴۰۰ کیلومتر مربع مساحت، عنوان پنجاه و ششمین کشور بزرگ جهان را دارا می باشد و در بین کشورهای مستقل همسود از نظر مساحت پنجم و از نظر جمعیت سومین کشور به حساب می آید. در همسایگی ازبکستان کشورهای تاجیکستان، قرقیزستان، ترکمنستان، قزاقستان و افغانستان قرار دارند. شهر تاشکند پایتخت ازبکستان می باشد و سمرقند و بخارا نیز از شهرهای مهم این کشور به حساب می آیند. از نظر آب و هوایی، ازبکستان خشک و محصور در خشکی است.

تقسیمات کشوری

کشور ازبکستان دارای ۱۲ استان یا ولایت، شهر تاشکند و یک جمهوری خودمختار می باشد که عبارت اند از:

1.    
شهر تاشکند
2.    
استان اندیجان
3.    
استان بخارا
4.    
استان فرغانه
5.    
استان جیزک
6.    
استان نمنگان
7.    
استان نوایی
8.    
استان قشقه‌دریا
9.    
استان سمرقند
10.  
استان سیردریا
11.  
استان سرخان‌دریا
12.  
استان تاشکند
13.  
استان خوارزم
14.  
جمهوری خودمختار قره‌ قالپاقستان

مردم

ازبکستان  تراکم جمعیتی معادل ۵۰ نفر در یک کیلومتر را دارا می باشد و در مجموع ۲۵٬۶۶۳٬۴۴۱ نفر جمعیت دارد.

طبق آمار دولت ازبکستان، از این تعداد اکثریت جمعیت و نزدیک به ۸۰ درصد را ازبکها، ۵٫۵ درصد روسها ، ۵ تا ۵٫۵ درصد تاجیکها، ۳ درصد قزاقها ، ۲٫۵ درصد قره قالپاق، ۱٫۵ درصد تاتارها و ۲٫۵ درصد را سایر اقوام تشکیل می دهند.
۳۰ تا ۴۰ درصد جمعیت ازبکستان فارسی زبان هستند که به تاجیکیها شناخته می شوند، البته این برآورد با آمارهای رسمی مغایرت دارد
.

جهت دریافت پکیج تور روی لینک زیر کلیک کنید.


مدارک مورد نیاز تور
مدارک لازم جهت ویزا : 2قطعه عکس ، نامه اشتغال بکار به زبان انگلیسی ( روی سربرگ ) (با ذکر زمان استخدام ، میزان حقوق دریافتی به دلار آمریکا و سمت شغلی ) و گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار بهنگام حرکت.
خدماتی که در تور ارائه می شوند
خدمات : 3 شب اقامت + ترانسفر فرودگاهی + صبحانه + راهنما + دعوتنامه + ویزای عادی
خدماتی که در تور ارائه می شوند
مدارک لازم جهت ویزا : 2قطعه عکس ، نامه اشتغال بکار به زبان انگلیسی ( روی سربرگ ) (با ذکر زمان استخدام ، میزان حقوق دریافتی به دلار آمریکا و سمت شغلی ) و گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار بهنگام حرکت.
زمان اخذ ویزای عادی 12 روز کاری و ویزای فوری 6 روز کاری در صورت درخواست ویزای فوری مبلغ 50 دلار به مبالغ فوق اضافه میگردد.
بیمه مسافرتی برای تمام مسافرین اجباری و هزینه آن جداگانه دریافت میگردد در صورت عدم تمایل درخواست کننده هیچ مسئولیتی متوجه آژانس تکتاز نمی باشد.
امکان اجرای گشتهای اختیاری تاشکند وجود داشته و در صورت درخواست هزینه آن جداگانه محاسبه میگردد.
ویزای مسافر براساس تاریخ ورود و به مدت 30 روز صادر میشود.
مسئولیت کنترل گذرنامه ار بابت اعتبار و ممنوع الخروج بعهده آژانس همکار و مسافر ثبت نام کننده میباشد.
درجه هتل براساس استانداردهای ازبکستان میباشد که گاهاً پایین تر از استاندارهای بین المللی است و در صورت درخواست هتل تک مبناء محاسبه ،خارج از پکیج و براساس نرخ هتل تک خواهد بود.
مفاد قرارداد تور این شرکت مطابق با قوانین سازمان گردشگری و میراث فرهنگی است و خرید این پکیج به منزله قبول مفاد آن میباشد
ارسال پیام
* (تکمیل گزینه های ستاره دار الزامی می باشد.)
جنسیت*
نام *
نام شرکت / موسسه
ایمیل*
تلفن*
موضوع*
پيام*
 
تاريخ انتشار : یکشنبه 27 آبان 1397
تعداد بازدید : 7047
کلید واژگان : تور ازبکستان ، تاشکند ، تور تاشکند ، تور